A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Гадяцької міської ради Полтавської області
"Абсолютно неважливо, наскільки геніальний ваш розум або стратегія – якщо ви граєте поодинці, то завжди програєте тим, хто грає в команді" (Рід Хоффман)

Можливості професійного розвитку освітян із питань психологічного супроводу учасників освітнього процесу

Шановні колеги! Пропонуємо вам ресурси для професійного розвитку освітян із питань психологічного супроводу учасників освітнього процесу:

Підвищення кваліфікації для практичних психологів закладів освіти «Психолого-педагогічні методи та інструменти роботи з психологічною травмою, обумовленою воєнним станом». Безкоштовне навчання стартує 21 серпня 2023 року. На курсі практичні психологи опанують нові навички, поділяться досвідом, дізнаються, які інструменти й матеріали, передбачені міжнародними стандартами. Це допоможе ще ефективніше реагувати на виклики сьогодення та надавати психосоціальну підтримку учням.


Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій (онлайн-курс розроблено за підтримки Асоціації інноваційної та цифрової освіти у рамках всеукраїнського проєкту «Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти»). Курс створено за моделлю змішаного навчання (blended learning), він включає 10 мультимедійних уроків у міжнародному форматі SCORM. Додаткові матеріали та практичні тренінги допоможуть підвищити професійний рівень педагогічних працівників закладів освіти, опанувати сучасні технології надання першої психологічної допомоги, ознайомитись із рекомендаціями щодо перенаправлення Міжнародного Постійного Комітету (IASC).

Курс затверджено Вченою радою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» (протокол № 5 від 29 червня 2022 року) та отримав схвальний відгук Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).


Навчальний курс «Зміцнення потенціалу практичних психологів закладів освіти» відповідає Типовій програмі підвищення кваліфікації практичних психологів закладів освіти «Психолого-педагогічні методи та інструменти роботи з психологічною травмою, обумовленою воєнним станом», затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 15 травня 2023 року № 560.

Війна проти України призвела до величезних руйнувань у всіх сферах діяльності, поставивши під загрозу право українців та українок на освіту. Щоб захистити це фундаментальне право, Міністерство освіти і науки України за підтримки ЮНЕСКО та Уряду Японії запроваджує навчальний курс «Зміцнення потенціалу практичних психологів закладів освіти», який має на меті посилити потенціал практичних психологів, які працюють у системі освіти України, з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах збройного конфлікту. За матеріалами з платіорми "Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка у сфері освіти"


Важливі навички у періоди стресу (онлайн-курс розроблено за підтримки Асоціації інноваційної та цифрової освіти у рамках всеукраїнського проєкту «Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти»). Курс схвалено рішенням Вченої ради Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» (протокол № 2 від 01 березня 2023 року). Очно-дистанційна форма навчання. Розроблено на основі методики ВООЗ.


Недискримінаційний підхід у навчанні (онлайн-курс від студії онлайн-освіти EdEra). Навчальний курс для керівників закладів загальної середньої освіти, вчителів початкових класів, який познайомить з практичними порадами: як скласти   план дій для протидії булінгу, як створити школу, дружню до кожної дитини.


Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти (онлайн-курс від платформи Prometheus). Навчальний курс для директорів шкіл та педагогів, в якому можна отримати поради щодо  організації системної роботи у закладі з попередження булінгу, як правильно педагогам   реагувати на прояви булінгу, які інструменти застосувати.


Базова психологічна допомога в умовах війни (онлайн-курс від платформи Prometheus). Курс призначений для тих, хто знаходиться в стані стресу в результаті кризової події, а також для тих, хто знаходиться поруч з людьми у стресі та має можливість надати першу психологічну допомогу. 


Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе (освітній електронний курс від Ла Страда Україна). Методичний додаткок до програми факультативу “Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе” та програми гуртка “Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації” (Комплект освітніх програм “Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації (авт.: Андрєєнкова В.Л., Левченко К.Б., докт. юрид. наук, Лунченко Н.В., Матвійчук М.М., канд. пед. наук.).

Рекомендовано як учням середніх та старших класів, так і педагогічним   працівникам.  Передбачено   отримання сертифіката.


Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу. Програма спецкурсу підвищення кваліфікації. Очно-дистанційна форма навчання. «Схвалено для використання в закладах освіти» експертною комісією з психології та педагогіки Міністерства освіти і науки України (протокол No 1 від 01 березня 2023 року)


Навчально-методичний посібник «Психологічна хвилинка», який отримав гриф «Схвалено для використання у освітньому процесі» (рішенням експертної комісії з психології та педагогіки від 01 березня 2023 протокол № 1).


Вебінар-практикум для освітян “Перша психологічна допомога” (The European Wergeland Centre):


Інформаційне відео "ВІЛ-інфекція та СНІД. Що між ними спільного і чи можна з цим жити!?" (HealthRight Ukraine):

 

Інформаційне відео "Реакції на кризові ситуації, психологічно-соціальна підтримка та адаптація у школі" (The European Wergeland Centre):


Тренінг "Перша психологічна допомога. Кризове втручання та специфіка надання соціально-психологічної допомоги (HealthRight Ukraine за підтримки UNICEF):


 

Про проведення циклу тренінгів для практичних психологів і педагогічних працівників закладів освіти для підвищення їх резильєнтності та розширення компетенцій у надані психосоціальної підтримки здобувачам освіти та їхнім родинам

Шановні колеги! Інформуємо вас, що громадська організація «Дівчата» за сприяння Міністерства освіти і науки України проводить цикл тренінгів для практичних психологів і педагогічних працівників закладів освіти для підвищення їх резильєнтності та розширення компетенцій у надані психосоціальної підтримки здобувачам освіти та їхнім родинам, а саме:

16:54 09.10.2023

Про участь в безплатних онлайн-вебінарах “Сексуальне насильство над дітьми в інтернеті: для фахівців із психічного здоров’я”

Шановні колеги! Керуючись листами Полтавської обласної військової адміністрації від 10 серпня 2023 року № 1428с/2/01-31 «Про онлайн-навчання» та листом Полтавської академії неперервної освіти імені М.В.Остроградського від 17 серпня 2023 року № 01-22/792 "Про онлайн-навчання з питань сексуального насильства над дітьми в інтернеті" інформуємо вас, що психологів запрошують узяти участь в безплатних онлайн-вебінарах “Сексуальне насильство над дітьми в інтернеті: для фахівців із психічного здоров’я” від Національної соціальної сервісної служби України.

16:15 17.08.2023

Підвищення кваліфікації для практичних психологів закладів освіти «Психолого-педагогічні методи та інструменти роботи з психологічною травмою, обумовленою воєнним станом»

Анонсовано початок другого етапу курсу підвищення кваліфікації для практичних психологів! Допомагати школярам долати страхи, підтримати у кризових ситуаціях чи спрямувати до пошуку власного покликання, забезпечити збереження психічного здоров'я учнів — це все завдання практичного психолога. Сьогодні його роль в освіті набуває все більшого значення.

16:37 13.08.2023

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень