A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Гадяцької міської ради Полтавської області
"Абсолютно неважливо, наскільки геніальний ваш розум або стратегія – якщо ви граєте поодинці, то завжди програєте тим, хто грає в команді" (Рід Хоффман)

Розроблення документів закладів освіти

ЗРАЗКИ / ПЕРЕЛІКИ ДОКУМЕНТІВ
Положення про сайт закладу освіти (примірне)
Приклад згоди батьків на розміщення фото дітей на сайті школи
Аналіз заходів щодо попередження та профілактики злочинів в учнівському середовищі
Аналіз профорієнтаційної роботи за рік
Аналіз роботи з батьками
Аналіз роботи з безпеки життєдіяльності учнів за рік
Аналіз роботи з профілактики шкідливих звичок
Аналіз роботи по соціальному захисту учнів та роботі з дітьми пільгових категорій
Анкета для класного керівника на початок навчального року

Орієнтовні заходи щодо запобігання дорожньо-транспортному травматизму 

Орієнтовні заходи щодо запобігання всім видам дитячого травматизму

Звіт про стан роботи з охорони праці, виробничої санітарії під час освітнього процесу за рік

Інструктаж з техніки безпеки  життєдіяльності  та охорони здоров’я у період дії воєнного стану

Перелік інструкцій з безпеки життєдіяльності
Комплекс бесід (занять) із попередження дитячого травматизму

Обов’язкові інструктажі, бесіди з дитячого травматизму, БЖД

Орієнтовний перелік наказів закладу освіти на початок навчального року (від Управління ДСЯО 
РЕКОМЕНДАЦІЇ / ПОРАДИ / РОЗ'ЯСНЕННЯ
Створення власної освітньої програми: поради для директора школи (від ДСЯО України)
Абетка для директора
Інструктажі з правил безпеки (ПОСІБНИК)
Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів
Юридичне розʼяснення про учнівський медогляд: при зарахуванні, щорічний, на дистанційці, за кордоном та для дітей з ООП
Як розробити стратегію розвитку школи: план для директора
Якісне інклюзивне навчання: to do list для директора школи
Як створити недискримінаційне середовище у школі: покрокова інструкція для директора
Річний план роботи школи як частина стратегії розвитку
Про самооцінювання школи
Мотивація педагогічних працівників до підвищення якості освітньої діяльності
Як і навіщо директору вимірювати якість діяльності педагога
Створення власної освітньої програми: поради для директора школи
Як розробити стратегію розвитку школи: план для директора

Про форми звітності з питань діяльності ЗЗСО, ЗДО, ЗПО та інструкцій щодо їх заповнення

Наказ Міністерства освіти і науки України від 30 липня 2021 року № 868 «Про затвердження форм звітності з питань діяльності закладів загальної середньої освіти та інструкцій щодо їх заповнення»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 17 червня 2021 року № 536 "Про затвердження форми звітності з питань діяльності закладу дошкільної освіти та інструкції щодо її заповнення"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 12 липня 2017 року № 1016 "Про затвердження форм звітності з питань діяльності позашкільних навчальних закладів та інструкцій щодо їх заповнення"


Державна служба якості освіти пропонує поради директорам шкіл щодо адаптації освітнього процесу під час та після дистанційного навчання

Забезпечити комфортний освітній простір — одне з завдань розбудови якісної школи, визначених у рекомендаціях «Абетка для директора». Державна служба якості освіти пропонує керівникам закладів освіти поради, як адаптувати освітній процес під час та після дистанційного навчання в школі.

Разом з тим варто приділити увагу питанням адаптації роботи педагогів, учнів та освітнього процесу до умов дистанційного навчання і навпаки – після повернення з тривалого віддаленого режиму в аудиторії.


Український інститут розвитку освіти презентував нові  освітні програми для дошкілля

В Україні презентували комплексні освітні програми розвитку, навчання та виховання, які затверджені МОН і рекомендовані для використання в закладах дошкільної освіти.

Презентація відбулась під час стратегічної сесії «Інновації в освітньому процесі закладів дошкільної освіти: педагоги, батьки, діти. Віночок освітніх програм українського дошкілля» у межах Всеукраїнського педагогічного марафону.

Як повідомили у МОН, педагогічні колективи дитсадків повноважні самостійно визначати, які з чинних комплексних програм обрати для якісної реалізації базового змісту дошкільної освіти.

«Вибір може робити не лише колектив, а й особисто кожен педагог», – підкреслили у міністерстві.

Також у відомстві наголосили, що в освітньому процесі закладу дошкільної освіти може бути впроваджено декілька комплексних освітніх програм.

Для полегшення вибору програм команда Українського інституту розвитку освіти створила опис комплексних освітніх програм розвитку навчання та виховання.

Перелік комплексних освітніх програм для закладів дошкільної освіти:

Як розробити освітню програму для 5-х класів на основі типової освітньої програми

16 червня 2022 року відбувся вебінар «Упроваджуємо новий державний стандарт базової середньої освіти: як розробити освітню програму на основі типової», організований у партнерстві між Державною службою якості освіти України та Цифровим видавництвом MCFR:

Презентація ДСЯО "Упроваджуємо новий державний стандарт базової середньої освіти: як розробити освітню програму на основі типової"


Інституційний аудит школи: ініціює засновник – виграє громада


Як шкільній команді створити освітню програму закладу


Як створити навчальну програму на основі модельної


Якісна школа – яка вона?

Якісна школа — це середовище, у якому дитина щаслива

Сьогодні стартувала інформаційна кампанія Державної служби якості освіти про систему забезпечення якості освіти в українських школах.

У межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається Служба.

З інформаційним ресурсом, створеним у межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою: https://qualityeducation.org.ua.

Інформаційна кампанія створена з метою інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.Кампанія створена в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», яка впроваджується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Вашій увазі ролик ДСЯО "Якісна школа – яка вона?":


Методичні рекомендації розроблені Державною службою якості освіти України  щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти

Наказ Міністерства освіти і науки України  від 30 листопада 2020 року № 1480 "Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти"

Наказ Державної служби якості освіти України від 30 листопада 2020 року № 01-11/71 "Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти"

Наказ Державної служби якості освіти України від 29 вересня 2021 року № 01-11/66 "Про формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти та проведення самооцінювання освітніх і управлінських процесів у закладах позашкільної освіти"


Санітарний регламент

Санітарний регламент (Затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я від 25 вересня 2020 року №2205 "Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти"), що набрав чинності 1 січня 2021 року, вносить зміни в організацію освітнього простору закладу загальної середньої освіти та дає змогу керівникам шкіл і вчителям краще адаптувати середовище за концепцією нової української школи. Під час інституційних аудитів освітні експерти вивчатимуть середовище з огляду на його відповідність вимогам санрегламенту. Зокрема санрегламент передбачає: 

  • територія школи має бути огородженою;  для учнів 1-4 класів на території школи мають бути майданчики з тіньовими навісами; 
  • у школі не має бути застарілих комп’ютерів і іншої техніки; 
  • учні не можуть залучатися до вологого прибирання підлоги чи вікон, тим більше з використанням миючих засобів, а поливати квіти можуть лише п’ятикласники і старші; 
  •  туалети – тільки у приміщенні школи, і ніяких вуличних сільських вбиралень; 
  • холодна і гаряча вода у рукомийниках, рідке мило і паперові рушники.

Ці та інші питання обговорені в єфірі “Українське радіо: Чернігівська хвиля”:

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень