Розроблення документів закладів освіти
Про форми звітності з питань діяльності ЗЗСО, ЗДО, ЗПО та інструкцій щодо їх заповнення
Державна служба якості освіти пропонує поради директорам шкіл щодо адаптації освітнього процесу під час та після дистанційного навчання
Забезпечити комфортний освітній простір — одне з завдань розбудови якісної школи, визначених у рекомендаціях «Абетка для директора». Державна служба якості освіти пропонує керівникам закладів освіти поради, як адаптувати освітній процес під час та після дистанційного навчання в школі.
Разом з тим варто приділити увагу питанням адаптації роботи педагогів, учнів та освітнього процесу до умов дистанційного навчання і навпаки – після повернення з тривалого віддаленого режиму в аудиторії.
Український інститут розвитку освіти презентував нові освітні програми для дошкілля
В Україні презентували комплексні освітні програми розвитку, навчання та виховання, які затверджені МОН і рекомендовані для використання в закладах дошкільної освіти.
Презентація відбулась під час стратегічної сесії «Інновації в освітньому процесі закладів дошкільної освіти: педагоги, батьки, діти. Віночок освітніх програм українського дошкілля» у межах Всеукраїнського педагогічного марафону.
Як повідомили у МОН, педагогічні колективи дитсадків повноважні самостійно визначати, які з чинних комплексних програм обрати для якісної реалізації базового змісту дошкільної освіти.
«Вибір може робити не лише колектив, а й особисто кожен педагог», – підкреслили у міністерстві.
Також у відомстві наголосили, що в освітньому процесі закладу дошкільної освіти може бути впроваджено декілька комплексних освітніх програм.
Для полегшення вибору програм команда Українського інституту розвитку освіти створила опис комплексних освітніх програм розвитку навчання та виховання.
Перелік комплексних освітніх програм для закладів дошкільної освіти:
- Впевнений старт;
- Дитина;
- Освіта і піклування;
- Світ дитинства;
- Соняшник;
- Стежинки у Всесвіт;
- Українське дошкілля;
- Я у світі.
Як розробити освітню програму для 5-х класів на основі типової освітньої програми
16 червня 2022 року відбувся вебінар «Упроваджуємо новий державний стандарт базової середньої освіти: як розробити освітню програму на основі типової», організований у партнерстві між Державною службою якості освіти України та Цифровим видавництвом MCFR:
Презентація ДСЯО "Упроваджуємо новий державний стандарт базової середньої освіти: як розробити освітню програму на основі типової"
Інституційний аудит школи: ініціює засновник – виграє громада
Як шкільній команді створити освітню програму закладу
Як створити навчальну програму на основі модельної
Якісна школа – яка вона?
Якісна школа — це середовище, у якому дитина щаслива
Сьогодні стартувала інформаційна кампанія Державної служби якості освіти про систему забезпечення якості освіти в українських школах.
У межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається Служба.
З інформаційним ресурсом, створеним у межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою: https://qualityeducation.org.ua.
Інформаційна кампанія створена з метою інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.Кампанія створена в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», яка впроваджується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).
Вашій увазі ролик ДСЯО "Якісна школа – яка вона?":
Методичні рекомендації розроблені Державною службою якості освіти України щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти
Санітарний регламент
Санітарний регламент (Затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я від 25 вересня 2020 року №2205 "Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти"), що набрав чинності 1 січня 2021 року, вносить зміни в організацію освітнього простору закладу загальної середньої освіти та дає змогу керівникам шкіл і вчителям краще адаптувати середовище за концепцією нової української школи. Під час інституційних аудитів освітні експерти вивчатимуть середовище з огляду на його відповідність вимогам санрегламенту. Зокрема санрегламент передбачає:
- територія школи має бути огородженою; для учнів 1-4 класів на території школи мають бути майданчики з тіньовими навісами;
- у школі не має бути застарілих комп’ютерів і іншої техніки;
- учні не можуть залучатися до вологого прибирання підлоги чи вікон, тим більше з використанням миючих засобів, а поливати квіти можуть лише п’ятикласники і старші;
- туалети – тільки у приміщенні школи, і ніяких вуличних сільських вбиралень;
- холодна і гаряча вода у рукомийниках, рідке мило і паперові рушники.
Ці та інші питання обговорені в єфірі “Українське радіо: Чернігівська хвиля”: