A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Гадяцької міської ради Полтавської області
"Абсолютно неважливо, наскільки геніальний ваш розум або стратегія – якщо ви граєте поодинці, то завжди програєте тим, хто грає в команді" (Рід Хоффман)

Обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати»

Обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати». проводяться кожного року Полтавською академією неперервної освіти ім. М.В.Остроградського.

Метою обласних змагань є розширення в області мережі підліткових інтелектуальних клубів, підтримка обдарованих дітей, розвиток в учнів лінгвістичних, інтелектуальних і соціальних навичок та умінь, здібностей вести переговори та дискусію.

Вони відбуваються відповідно до Положення про обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати», Положення про обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати», затвердженого наказом Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації від 01.11.2019 № 383, зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції в Полтавській області 20.11.2019 № 507/3624.

У змаганнях беруть участь команди у складі трьох учнів 9-11 класів.

Обласні змагання інтелектуальної гри «Дебати» відбуваються в англомовному та україномовному треках за Всесвітнім форматом шкільних дебатів (Автори: Боярський Назарій, Наумов Сергій).

У ході гри одна команда аргументовано доводить певну тезу, а інша – опонує їй. Команди змагаються між собою в межах визначеної теми. Обов’язок обох команд кваліфіковано та в певних часових рамках представити свою позицію, власні аргументи «за» чи «проти».

Гру оцінює суддя (або колегія суддів), які визначають переможця в раунді, керуючись основами суддівства в дебатах (Автори: Боярський Назарій, Наумов Сергій).

Суддівська колегія складає суддівський протокол.

Головне завдання команд – переконати в своїй правоті саме суддів.

«Чому дебати не втрачають своєї популярності? Чим дебати захоплюють школярів?», – запитали ми в учасників змагань.

«Вони розвивають вміння швидко лаконічно презентувати свої думки. Вони адаптують до нестійких умов сучасного світу. Вони навчають комунікувати у суспільстві. І взагалі, якщо дебати увійшли у ваше життя, то це надовго. Оскільки ця гра не просто змінює нас, як людей. Вона дарує нам нові моменти, нове життя. Відкриває новий світ. Безумовно, той, хто пізнав нові обрії під назвою «Дебати», не зможе вже забути наданий йому урок. Дебати вчать бути толерантними, відстоювати свою думку та поважати думку інших», – відповіли учні.

НОРМАТИВНА БАЗА

Наказ Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації від 12 грудня 2023 року №423 "Про підсумки проведення обласних змагань інтелектуальної гри "Дебати"

Наказ Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації від 20 жовтня 2023 року № 322 «Про проведення обласних змагань інтелектуальної гри „Дебати” у 2023 році»

Наказ Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації від 01 листопада 2019 року № 383 "Про затвердження Положення про обласні змагання інтелектуальної гори "Дебати" зареєстрований в Головному територіальному управлінні юстиції Полтавської області від 20 листопада 2019 року № 507/3624

ПОСІБНИКИ

Для впровадження технології «Дебати» рекомендумо прочитати посібники:

Дебати: Навчальний посібник: методичні рекомендації щодо ведення дебатів. – К.: А.П.Н., 2001. – 102 с.

Інтелектуальна гра «Дебати» у навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів» // Збірка матеріалів для керівників дебатних клубів та вчителів, які навчають дебатів та дискусій — Полтава: ПОІППО, 2008. – 204 с.

Діалог, переговори та дебати : посіб. для вчит. /  Павленко Ольга, Сизенко Анастасія, Декшна Тетяна, Лобойко Мирослава, МакМюррей А. та ін.; British Council. – Київ : Симоненко О. І., 2021. – 114 с.

Для створення дебатного клубу рекомендуємо використовувати програму «Дебати» (автор Масютіна М. Е.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України», протокол №2 від 29.06.2017 (лист Інституту модернізації змісту освіти від 18.07.2017 № 21.1/12-Г-400).

 

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень