A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Гадяцької міської ради Полтавської області
"Абсолютно неважливо, наскільки геніальний ваш розум або стратегія – якщо ви граєте поодинці, то завжди програєте тим, хто грає в команді" (Рід Хоффман)

Фільми, мультфільми

Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку "Лісовий скарб"

Мультфільм про захоплюючі історії з життя хлопчика Сашка та його кота Шкоди, які завдяки знанням правил мінної безпеки уникають всіх пасток підступних мін. Більше інформації на сайті https://bezpeka.info/

Мультсеріал «Це — наше, і це — твоє»

Мультсеріал «Це — наше, і це — твоє» власного виробництва українського дитячого телеканалу ПЛЮСПЛЮС розповідає про досягнення України, якими можна пишатися: найдовшу у світі українську гіпсову печеру, найбільші запаси солі в Європі, заповідник Асканія-Нова, український літак «Мрія», чорнозем, трембіти та Шлях із варягів у греки.

Наприклад, чи знаєте ви, що вага найдовшого музичного інструмента у світі — 8-метрової карпатської трембіти — всього 1,5 кг? Неймовірно, що цей дивовижний інструмент наші предки змогли створити понад 200 років тому. Або чи знали ви, що саме в нашій країні створена найпопулярніша різдвяна історія? Чи що саме українці спорудили першу масштабну зрошувальну систему? Анімаційні герої Трикутя, Квадрик і Кружко допомагають розібратися, якими ж досягненнями світ завдячує нам. Якщо в дорослих ці речі викликають гордість, то для дітей вони точно стануть захопливою темою для обговорень. Мультфільми здобули премію імені Лесі Українки та були рекомендовані Міністерством освіти до показу на першому уроці в молодшій школі.

Мультфільм "Літа мої"

Українські аніматори вирішили втілити на екрані живописні мотиви Марії Приймаченко. У 60 років вона створила картину, яку підписала «Літа мої молодії, зупиніться хоч на калиновім мості та прийдіть до мене в гості». На картині зображена сама Марія у народному вбранні, яка сидить біля хати та чекає гостей. На містку, що не дістає до берега, стоять шість молодих дівчат — це роки художниці. У мультфільмі Марія запрошує в гості свої літа, знайомить зі своїм життям. У дім художниці завітали і діди Марії, селяни, земляки, її золотий лев, знаменитий бичок з картини.

Українські традиції, живописні персонажі, народна творчість — усе це зацікавить глядача. Живописні герої художниці створені в такому стилі, що просто мусили рано чи пізно стати героями мультфільму. Крім дивовижної картинки та пишноти барв, мультфільм вирізняється ще й якісним звуковим супроводом та чарівливими народними піснями.

Мультфільм "Моя країна — Україна"

Цей мультфільм про казкаря Сашка Лірника, який мав проблеми зі складанням казок, допоки не зустрівся з Котом Воркотом — мандрівником та знавцем України. Кіт доводить Сашкові, що не варто вигадувати казки вдома, а натхнення можна черпати з реальних історій та легенд рідного краю.

Мультсеріал виконаний у техніці пластилінової анімації. На створення кожної трихвилинної серії пішло по 4–5 місяців. У них ідеться про відому або забуту казку, українську історію чи легенду. Серії дають уявлення про цікаві українські міста, села та їхніх мешканців.

Мультфільм підійде для перегляду дітям молодшого та середнього шкільного віку. Зацікавить українським фольклором та навчить, що кожне, на вигляд звичайне, місце часто має надзвичайну історію.

Серія мультфільмів зібрала легенди про Луганський степ, Кривий Ріг, Шешори, Тернопіль, Одесу, Львів, Петриківку, Умань, Борщів, Рівне та багато інших куточків країни, в які супроводить глядачів Кіт Воркіт.

Мультфільм "Книга-мандрівка. Україна"

Серія мультфільмів змінює уявлення про Україну. У кожному йдеться про wow-події та людей з нашої історії. «Книга-мандрівка. Україна» доводить, що українська історія наповнена не лише сумними подіями, а й безліччю успіхів та відкриттів, про які варто пам’ятати. Це анімаційна екранізація книги «Книга-мандрівка. Україна», де зібрано 1200 сюжетів. Кожна серія присвячена видатним українцям чи місцям, що здобули світову славу, але можливо не такі відомі в нас. Як-от Юрій Кнорозов, який першим розшифрував писемність майя, чи оскароносна дизайнерка костюмів кіно Варвара Каринська.

До першого сезону увійшли 5 мультфільмів «Код Кнорозова», «Оскар для Варвари», «Батько імунітету», «Світ Гоголя», «Місто-привид». Цікаво, що три серії з п’яти в першому сезоні присвячено українцям, які народилися в Харкові чи Харківській області. Розповідь ведеться або від першої особи, або від чорта у випадку з Гоголем, або від іграшкового ведмедика, що бачив усе, що відбулось у Чорнобилі. Це дає змогу якнайзрозуміліше донести дітям складну історію. Також автори мультфільму дають глядачам розуміння й про радянські репресії та заборони, з якими стикалися видатні українці.

Мультфільм "Знай наших"

Серія мальованих мультфільмів розповідає про видатних українців та знакові події в нашій історії. Вони зацікавлять вже старших дітей, адже тут персонажі з історії оживають на екрані і дають змогу познайомитися наново з героями, які донедавна були відомі їм тільки з підручників історії чи літератури.

Мультфільми незавуальовано розповідають про Гоголя, бій під Крутами, братів Капранових, Розстріляне відродження, Олену Телігу. Ці знання неодмінно стануть у пригоді школярам. А в такій формі вони сприйматимуться легше, ніж на уроках. Кожен мультфільм зазвичай починається з розповіді автора — ілюстратора та музиканта Юрія Журавля. Як зазначає сам Юрій, його мультфільми спрямовані на творчий, патріотичний, суспільний та особистісний розвиток дитини. А це актуально завжди, навіть під час канікул.

Мультфільми від "Всеосвіти"  "Загадкові числа Фібоначчі"

Якщо уважно придивитися, то можна побачити подібності у будові найрізноманітніших об'єктів природи. Що спільного у галактики та мушлі равлика, у будові квітки та найпотужнішого урагану? Виявляється їх форма обумовлена правилом золотого перетину, що обчислюється за формулою Фібоначчі.

У 1202 році звичайному математику з міста Піза вдалося виявити закономірність, що є в основі одного з ключових законів Всесвіту.

Мультфільми від "Всеосвіти"  "Метод «Метелика» для обчислень дробів"

Вивчення дробів – зазвичай не є найулюбленішою темою з математики у школярів. Як помножити дроби не лише правильно, а й швидко? Чи є альтернативні способи, окрім програмного?

Запропонуйте учням цікавий прийом – графічний. Цей простий прийом допоможе школярам швидше зрозуміти принципи множення дробів та доведе, що для рішення одних і тих же завдань завжди є альтернативні варіанти.

Мультфільми від "Всеосвіти"  "Японський метод множення двозначних чисел"

Як помножити певні числа? Найперше спадає на думку спосіб стовпчика. Також, звісно, можна скористатися громіздким способом додавання. А чи є ще альтернативи? Так! Розкажіть учням про метод ліній, який широко використовують у японських школах.

Цей прийом допоможе школярам збагнути закономірності, які лежать в основі математичних законів.

Мультфільми від "Всеосвіти"  "Множення без калькулятора графічним способом"

Окрім множення за допомогою ліній є ще один цікавий графічний спосіб. Із його допомогою можна швидко виконати множення на будь-яке однозначне число.

Запропонуйте школярам порівняти між собою метод складання чисел, множення у стовпчик та множення за допомогою графічної таблички. Які закономірності можна виявити при розв'язуванні прикладів усіми цими способами?

Мультфільми від "Всеосвіти"  "Альтернативний спосіб множення двозначних чисел"

Однак вище запропонованими прийомами способи множення чисел не обмежуються. Влаштуйте для школярів змагання та запропонуйте вирішити на швидкість приклади різними способами.

Проаналізуйте разом з учнями, який прийом дозволяє швидше виконати обчислення.

Мультфільми від "Всеосвіти"  "Таблиця множення на пальцях"

Цей прийом знали та широко використовувати у школі ще за часів наших бабусь, а то й раніше. Чомусь із часом він забувся та практично не використовується, а дарма!

Здійснення математичних обчислень на пальцях – це надзвичайно зручно і досить просто. Нагадайте школярам цікавий прийом, який широко використовували для обчислень наші пращури, щоб швидко опанувати табличку множення.

Мультфільми від "Всеосвіти"  "Множення на 11"

Здивуйте учнів та покажіть альтернативний спосіб множення на 11, знання якого дозволяє скоротити час на виконання обчислень.

Переглянувши анімацію, можна навчитися швидко множити на 11 двозначні та трьохзначні числа. Поясніть школярам, що математика – це надзвичайно цікаво та значно простіше, ніж іноді здається!

Мультфільми від "Всеосвіти"  "Математичний фокус з числами Фібоначчі"

Діти обожнюють різноманітні фокуси. Поясніть, що в основі кожного з них лежать певні закономірності. Знання і розуміння їх надає можливості для опанування більш глибинних знань.

Математичні закономірності дозволяють збагнути непомітні на перший погляд особливості, що лежать в основі фундаментальних законів Всесвіту.

Мультфільми від "Всеосвіти"  "Як легко запам'ятати графіки функцій"

В основі побудови графіків функцій лежать чіткі математичні закономірності. Поясніть школярам сенс математичної теорії, а швидше запам'ятати графічну складову допоможуть веселі анімовані чоловічки, положення рук яких відтворює певну функцію.

Графічна інформація зазвичай краще запам'ятовується за текстову, тож цей спосіб допоможе школярам швидше запам'ятати програмно теорію.

 

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень