A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Гадяцької міської ради Полтавської області
"Абсолютно неважливо, наскільки геніальний ваш розум або стратегія – якщо ви граєте поодинці, то завжди програєте тим, хто грає в команді" (Рід Хоффман)

Українська література

Щоб підготовка до ЗНО/НМТ з української літератури була результативною, спершу потрібно подивитися програму ЗНО з української літератури, щоб зорієнтуватися в темах, на основі яких укладаються завдання НМТ 2024.

Програма містить такі розділи: «Усна народна творчість», «Давня українська література», «Література кінця XVIII — початку XX століття», «Література ХХ століття», «Твори українських письменників-емігрантів», «Сучасний літературний процес (кінця ХХ — початок ХХІ століття)».

Потім складіть план-календар — послідовність, за якою ви будете читати / перечитувати твори, біографії письменників. Та розпочніть підготовку за допомогою тренувальних тестувань, навчальних курсів, відео та аудіоуроків, застосунків у смартфоні.

Тестування

Щоб оцінити, наскільки добре ви знаєте шкільний курс та готові до НМТ 2024 з української літератури, використовуйте онлайн-тестування від УЦОЯО. Шлях до тестів непростий, та вартий зусиль: на головній сторінці обираєте «Українська мова та література», далі — потрібний розділ для перевірки знань та внизу натискаєте кнопку «Продовжити».

Перевірити знання можна за допомогою тренажеру від Osvita.ua — тут теми розділені у хронологічному порядку, окремо є блок з теорії літератури. Це дуже зручно, якщо ви повторюєте матеріали у хоронологічній послідовності.

Потрібно більше тестів? Ось тематичні тренувальні тести для підготовки до ЗНО з української літератури. Зручно, що тести розділені за творчістю конкретних авторів, тобто можна проходити тестування одразу після прочитання творів. Але попереджаємо, що велика кількість реклами на сайті може вас відволікати від тестів.

Підготовчі онлайн-курси, лекції та вебінари з української літератури

Застосунки для підготовки до НМТ з української літератури

  • Укрліт від МОН, Мінцифри, Дія.Освіта та MEGOGO — аудіоконтент з понад 250 творів з української літератури для учнів 5–11 класів. Окремі твори пропонуються у форматі коротких переказів.
  • ЗНО на ізі — дозволяє не тільки проходити тестування та одразу перевіряти результати, а й робити роботу над помилками. Застосунок є в App Store (для iOS) та Google Play (для Android).
  • Просте ЗНО — це застосунок з тестами, які були від 2010 до 2021 року. Можна обирати режим «Рандомна двадцятка»або «Відповідності» та проходити тестування за першої вільної хвилини. Можна завантажити з App Store (для iOS) та Google Play (для Android).
  • Складу ЗНО — містить таблиці, картинки, схеми, книги, роз'яснення тем, а також тести для підготовки до НМТ 2024 безкоштовно. Весь матеріал подано за хронологією, а отже співпадає із програмою. Застосунок є в App Store (для iOS) та Google Play (для Android).

Додаткові ресурси

У підготовці до ЗНО/НМТ 2024 вам стануть у пригоді опорні конспекти та таблиці. Допоможуть пригадати сюжети та головних героїв окремих творів фільми, зняті за мотивами творів української літератури. Але врахуйте, що перегляд екранізацій не замінює читання.

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень